Стратегія розвитку громади - не просто документ з цифрами, а визначення майбутнього, до якого прагне громада.

Дата: 18.02.2020 15:39

14 лютого експерт з місцевого розвитку Програми ULEAD з Європою / ULEAD with Europe Віктор Бондарук провів консультаційний візит у Цебриківській об’єднаній громаді.

Консультативну зустріч на тему: "Планування розвитку громади. Загальні положення" відкрила заступник селищного голови Валентина Скорецька, яка повідоми, що процес об'єднання громади супроводжувався різноманітним труднощами, які частково вдалося подолати. Тому всі разом ми повинні визначити головні напрямки спільних зусиль розвитку інфраструктури громади, провести системну роботу з поліпшення місцевого бізнес-клімату і розширити інвестиційні можливості, адже в цьому полягає головне призначення Стратегії. Ми повинні не просто жити з дня до дня, вирішуючи поточні проблеми, але й мати чіткий план розвитку і рухатися за ним. Тільки таким чином ми дамо шанс нашій громаді знайти себе на економічному, соціальному, духовному та культурному просторі нашої держави.

?  Що означає сталий розвиток громади, як його правильно спланувати і забезпечити реалізацію, – ці питання обговорювали з експертом місцеві посадовці, депутати, підприємці та молодь.

!  Віктор Бондарук підкреслив важливість обґрунтованого планування, тобто такого, що базується на ретельному соціально-економічному аналізі та підкріплюється активним залученням мешканців громади. Саме в такий спосіб визначаються нагальні завдання та проблеми, які надалі вирішуються шляхом розробки та реалізації проєктів місцевого розвитку.

Мешканці громади висловлювали свої пропозиції щодо проєктних ідей:

- енергоефективність комунальних будівель,
- вирощування «нішевих» сільськогосподарських культур ,
- відродження місцевого виноградарства та виноробства ,
- ефективне використання місцевих корисних копалин тощо.

Віктор Бондарук порекомендував алгоритм опрацювання проєктної ідеї, який передбачає її вивчення, визначення реальності та доцільності, наявності зацікавлених сторін.