«Як запобігти шкідливій дії підвищеної температури повітря на працівників підприємств»

Дата: 23.07.2020 09:43

Умови праці впливають на технологію, якість та безпеку робіт. Влітку причиною нещасних випадків часто стає дія підвищеної температури повітря.

Підвищена температура може спричиняти патологічні зміни в організмі людини — гостре перегрівання, порушення водно-сольового обміну, діяльності серцево-судинної і нервової систем. Протягом літа на території Одеського регіону довгий час триває підвищена температура повітря (35 0С і вище).

Звертаємо увагу! Щоб запобігти шкідливій дії підвищеної температури на працівників, потрібно вжити рекомендованих запобіжних заходів, а саме:

• змінити порядок робочого дня та перенести години роботи на ранок або вечір;
  • тривалість робочих змін зменшити; обідньої перерви — збільшити;
  • забезпечити працівників засобами індивідуального (теплоізолювальний спецодяг)  та колективного (системи вентиляції і кондиціювання повітря) захисту;
  • улаштувати ємності з прохолодною водою або душ;
  • провести позапланові інструктажі щодо дотримання вимог безпечного ведення робіт;
  • роботи на висоті можна проводити за температури повітря не вище ніж +35 °С.

Невідкладні роботи на висоті за більших температур виконують за рішенням роботодавця. При цьому у проекті виконання робіт необхідно передбачити додаткові заходи безпеки, що відповідають цим умовам (пункт 1.16 «Правила охорони праці під час виконання робіт на висоті», НПАОП 0.00-1.15-07).

Також нагадуємо Вам  про необхідність використання  на підприємствах санітайзерів, засобів індивідуального захисту, а також додержання необхідної соціальної  дистанції,  що  дасть  можливість  уникнути  зараження коронавірусом (дотримання вимог законодавства з охорони праці з урахуванням вимог постанов Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 № 211 «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої короновірусом SARS-CoV-2» та від 20.05.2020 № 392 «Про встановлення карантину з метою запобігання  поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої короно вірусом SARS-CoV-2, та етапів послаблення протиепідемічних заходів» (зі змінами)).

Головне управління

Держпраці в Одеській області