Відповідальність за жорстоке поводження з тваринами

Дата: 14.08.2020 12:25

15 серпня відзначають Всесвітній день безпритульних тварин.

Нажаль не всі люди люблять тварин і розуміючи, що вони не можуть відповісти людині на її жорстокість чинять на ними насилля.

З метою недопущення посягань на життя та здоров’я тварин законодавець передбачив відповідальність за ці діяння.

Сьогодні ми поговоримо про відповідальність за жорстоке поводження з тваринами.

За жорстоке поводження з тваринами передбачена як адміністратина так і кримінальна відповідальність.

Адміністративна відповідальність

Кодексом України про адміністративні  правопорушення  (ст. 89 КУпАП)

надано визначення жорстокому поводженню з тваринамице насамперед знущання над тваринами, завдання побоїв або вчинення інших насильницьких дій, що завдали тварині фізичного болю, страждань і не спричинили тілесних ушкоджень, каліцтва чи загибелі, залишення тварин напризволяще, у тому числі порушення правил утримання тварин, - тягнуть за собою накладення штрафу від 200 до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією тварини, якщо перебування тварини у власника становить загрозу для її життя або здоров’я. (3400 грн – 5100 грн)

Ті самі дії, вчинені стосовно двох і більше тварин, або групою осіб, або особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за таке саме порушення, пропаганда жорстокого поводження з тваринами - тягнуть за собою накладення штрафу від 300 до 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або адміністративний арешт на строк до 15 діб з конфіскацією тварини, якщо перебування тварини у власника становить загрозу для її життя або здоров’я. (5100-8500 грн)

Насильницькі дії стосовно тварин, спрямовані на задоволення статевої пристрасті, - тягнуть за собою накладення штрафу від 200 до 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією тварини, якщо перебування тварини у власника становить загрозу для її життя або здоров’я. (3400-8500 грн).

Кримінальна відповідальність

Кримінальна відповідальність передбачена статтею 299 Кримінального кодексу України.

До кримінальної відповідальності можуть притягнути особу за жорстоке поводження з тваринами, що відносяться до хребетних, у тому числі безпритульними тваринами, вчинені умисно та призвело до каліцтва чи загибелі тварини, а також нацьковування тварин одна на одну чи інших тварин, вчинене з хуліганських чи корисливих мотивів, караються також і публічні заклики до вчинення цих дій, а також поширення матеріалів із закликами до жорстокого поводження з тваринами.

Вищезазначені дії караються арештом на строк до 6 місяців або обмеженням волі на строк до 3 років.

Ті самі дії, вчинені у присутності малолітнього чи неповнолітнього, - караються обмеженням волі на строк від 3 до 5 років або позбавленням волі на строк від 3 до 5 років.

Дії, вчинені з особливою жорстокістю або у присутності малолітнього чи неповнолітнього, або щодо двох і більше тварин, або повторно, або групою осіб, або вчинені активним способом, - караються позбавленням волі на строк від 5 до 8 років.

Роздільнянського місцевого центру з надання БВПД за адресою: м. Роздільна,  вул. Незалежності, 2. Тел.: (04853) 50 366; (04853) 50 443

• Великомихайлівського бюро правової допомоги за адресою: смт. Велика Михайлівка, вул. Пушкіна, 2-б. Тел.: (04859) 40 300;

• Захарівського бюро правової допомоги за адресою: смт. Захарівка, вул. 1-го Травня, 49. Тел.: (04860) 94 430;

• Іванівського бюро правової допомоги за адресою: смт. Іванівка, вул. Центральна, 93. Тел.: (04854) 2 00 55

Єдиний номер системи безоплатної правової допомоги 0800 213 103

Роман Непочатов