Цебриківська громада
Одеська область, Роздільнянський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Чи може громадянин України отримати безкоштовно декілька разів у власність  земельну ділянку комунальної або державної власності за  одним цільовим призначенням?

Дата: 25.11.2020 10:59
Кількість переглядів: 329

Фото без опису

Чи може громадянин України отримати безкоштовно декілька разів у власність  земельну ділянку комунальної або державної власності за  одним цільовим призначенням?

В сучасному ритмі життя, особливо коли земля може стати повноцінним  об’єктом купівлі-продажу, питання щодо набуття права власності на земельні ділянки є досить поширеними.

Нашим законодавством визначено, що передача земельних ділянок безоплатно у власність громадян у межах норм, визначених земельним кодексом, провадиться один раз по кожному виду використання.

Так, громадяни України мають право на безоплатну передачу їм земельних ділянок із земель державної або комунальної власності для ведення  особистого селянського господарства у розмірі не більше 2,0 га.

Але уявімо ситуацію, в якій громадянин хоче отримати у власність дві земельні ділянки з одним і тим самим цільовим призначенням — для ведення особистого селянського господарства: одну земельну ділянку площею 0, 5 га, а другу — площею 1,4 га. Як бути тоді? Тим більше, що такі випадки є непоодинокими, особливо у громадах, де зовсім мало неприватних земель сільгосппризначення.

Норми безоплатної передачі земельних ділянок громадянам встановлені Земельним кодексом України. Згідно зі статтею 121 цього кодексу, громадяни України мають право на безоплатну передачу їм земельних ділянок із земель державної або комунальної власності для ведення особистого селянського господарства в розмірі не більше 2,0 гектара. Далі аналізуючи Земельний кодекс України, доходимо висновку, що в ньому чітко не встановлено, скільки земельних ділянок Ви можете безоплатно одержати чи скільки разів маєте право подавати клопотання для повної реалізації права на безоплатне одержання у власність земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства із земель держаної та комунальної власності у межах 2 га.

Необхідно також враховувати, що крім Земельного кодексу України, питання щодо набуття у власність земельних ділянок для ведення особистого селянського господарства регулюються і спеціальним Законом — «Про особисте селянське господарство». В ньому зазначено, що громадяни України, які реалізували своє право на безоплатну приватизацію земельної ділянки для ведення особистого підсобного господарства в розмірі менше 2,0 гектара, мають право на збільшення земельної ділянки в межах установлених норм, тобто до 2 га (ч. 7 статті 5).

Крім того, необхідно зазначити, що ні в Земельному кодексі України, ні в будь-якому іншому законодавчому акті немає обмеження у вигляді отримання громадянином України безоплатно у власність землі для ведення особистого селянського господарства лише однією земельною ділянкоюЄдине обмеження полягає в тому, щоб площа такої землі не перевищувала 2 гектари.

Для отримання більш детальної інформації та за юридичної допомогою звертайтеся до:

Роздільнянського місцевого центру з надання БВПД за адресою: м. Роздільна,  вул. Незалежності, 2. Тел.: (04853) 50 366; (04853) 50 443

Великомихайлівського бюро правової допомоги за адресою: смт. Велика Михайлівка, вул. Пушкіна, 2-б. Тел.: (04859) 40 300;

Захарівського бюро правової допомоги за адресою: смт. Захарівка, вул. 1-го Травня, 49. Тел.: (04860) 94 430;

Іванівського бюро правової допомоги за адресою: смт. Іванівка, вул. Центральна, 93. Тел.: (04854) 2 00 55

Єдиний номер системи безоплатної правової допомоги 0800 213 103. Знайти відповідь на юридичне запитання можна також у правничій вікіпедії WikiLegalAid https://wiki.legalaid.gov.ua/.

 

начальник відділу

«Іванівське бюро правової допомоги»

Вадим Почтар

   

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь