Дуже важливо знати

Дата: 15.06.2021 15:20

Будьте обережними !!!

З приходом літа любителів активного відпочинку нестримно тягне на водойму. Це не дивно, адже здається, що єдиним порятунком від літньої спеки – є занурення в прохолодну воду. Проте відправляючись спекотним літнім днем на водойму, слід пам’ятати, що за таке коротке задоволення часто можна поплатитись власним здоров’ям. Адже при купанні у водоймах вода котрих не відповідає вимогам санітарно-епідеміологічних нормативів є потенційна небезпека захворіти на інфекційні захворювання (гострі кишкові інфекції, сальмонельоз, вірусний гепатит А, ентеровірусні та ротавірусні інфекції, гельмінтози — аскаридоз, токсокароз та особливо-небезпечні захворювання —  лептоспіроз,  холеру).

Дуже важливо знати:

• там де багато людей, високе рекреаційне навантаження на водний об’єкт, є їжа та процес її приготування, вкрай необхідно дотримуватись правил особистої гігієни, а також правил приготування та вживання їжі;

• не беріть із собою продукти харчування які можуть швидко зіпсуватися, заздалегідь підготуйте овочі та фрукти до вживання, використовуйте для транспортування та зберігання продуктів сумки-холодильники;

• ні в якому разі не використовуйте воду поверхневих водойм для миття продуктів, посуду, рук перед вживанням їжі;

• потурбуйтесь про воду для пиття та миття рук, якщо місце відпочинку не забезпечене водопровідною водою;

• під час купання слідкуйте за тим, щоб вода не потрапляли на слизові оболонки і у рот.

Дотримуючись цих простих правил ви зможете захистити себе та своїх близьких від цілого ряду інфекційних та паразитарних хвороб, пов’язаних з водним та іншими факторами передачі.

З повагою відповідальний з питань цивільного захисту