Цебриківська громада
Одеська область, Роздільнянський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Жінці приписали борг за спожиті житлово-комунальні послуги її тезки: права клієнтки допоміг захистити юрист системи БПД

Дата: 28.07.2021 09:57
Кількість переглядів: 329

Фото без опису

Досить часто трапляються випадки, коли підприємства, які надають комунальні послуги, звертаються до суду із заявою про видачу судового наказу для стягнення заборгованості за оплату житлово-комунальних послуг, телекомунікаційних послуг, послуг телебачення та радіомовлення. Але що робити, коли ця заборгованість насправді не ваша?

Подібна історія сталась нещодавно в місті Роздільна. Так, до Роздільнянського МЦ звернулась пані Надія (ім’я змінено з етичних міркувань), яка розповіла що отримала судовий наказ про стягнення з неї майже 3 тисячі гривень заборгованості за спожиті житлово-комунальні послуги. Жінка, не розуміла звідки взявся такий великий борг і як тепер його оплатити, адже сума не мала.

Для надання правової допомоги клієнтці було призначено фахівця Роздільнянського МЦ Романа Непочатова.

Перше, на що юрист звернув увагу – заборгованість була нарахована за послуги, які надавалися в іншому місті. Тобто, пані Надія з чоловіком все життя прожила у м. Роздільна, а борг виник в м. Одесі. На цьому «розбіжності» не закінчилися: у жінки-боржниці по – іншому звати чоловіка та не співпадає серія, номер паспорта і реєстраційний номер облікової карти платника податків.

Зрештою з’ясувалося, що в місті Одеса живе повна тезка пані Надії, яка не сплатила за спожиті комунальні послуги, і саме з неї постачальник намагався стягнути заборгованість.

На якому етапі судочинства сталася помилка і чому було ухвалено судовий наказ стосовно пані Надії, її не дуже цікавило. Єдине, чого жінка хотіла – щоб все скоріше владналося.

Виходом із ситуації було подання заяви про скасування судового наказу. До заяви було додано копію паспорта з відміткою про зареєстроване місце проживання, інформаційну довідку з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно (на підтвердження того, що пані Надія не є власницею квартири), довідку з Відділу РАЦС та інші документи, які могли підтвердити, що пані Надію та жінку – боржницю об’єднують лише прізвище, ім’я та по батькові » , – коментує юрист.

Суд розглянув заяву та прийшов до висновку, що жінка, яка уклала договір про надання комунальних послуг та не виконала його умови, в результаті чого утворилася заборгованість і пані Надія – різні люди. Відповідно, якщо пані Надія не укладала цей договір, то і обов’язок сплачувати заборгованість у неї відсутній.

На підставі вищевикладеного суд скасував судовий наказ та звільнив пані Надію від сплати заборгованості за житлово – комунальні послуги. 

Довідково. Судовий наказ – це особлива форма судового рішення про стягнення з відповідача грошових коштів. Більше інформації про наказне провадження за посиланням: https://cutt.ly/nQeTgtZ


« повернутися

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь