Спілкуємось правильно і, головне, без бар'єрів

Дата: 24.11.2021 15:31

Людина з порушеннями слуху – буде правильно і коректно, якщо ми скажемо:

Людина з порушеннями слуху або Людина з повною / частковою втратою слуху, Нечуючий / нечуюча.

І неправильно буде, якщо прозвучить: глухий, глухонімий. Адже люди з повною втратою слуху зберігають здатність мовлення. Навіть ті діти, які народжуються з порушенням слуху, можуть навчитися говорити, але їхня вимова відрізнятиметься від вимови тих, хто має слух.

Людина з порушеннями зору.

Правильно

Людина з порушеннями зору або Людина з повною / частковою втратою зору, Незрячий / незряча (допустимий варіант)

Неправильно

Сліпий, Підсліпуватий, Людина з вадами зору

Слово “сліпий” некоректне, тому що таврує людину за ознакою однієї дисфункції. Крім того, воно несе в собі вже деяку метафоричність. Ми говоримо «сліпа любов» або «сліпі люди», коли маємо на увазі, що хтось не помічає очевидних речей. Але не через порушення зору, а через небажання чи обставини.

Якщо ми говоримо про людину з повною втратою зору, можна вживати термін «незряча людина».