Довідник безбар'єрності

Дата: 02.12.2021 10:46

Соціальна група – це сукупність індивідів, які певним чином взаємодіють один з одним, усвідомлюють свою приналежність до конкретної групи і вважаються членами цієї групи з точки зору інших.

Бездомна людина / особа.

Правильно

Бездомна людина / особа, Людина без постійного місця проживання, Людина без домівки

Неправильно

Бомж, Безхатько, Безхатченко

Спочатку слово «бомж» було російськомовною абревіатурою, яка означала «без определенного места жительства». З роками це слово набуло негативного і образливого відтінку. «Безхатько» чи «безхатченко» звучить так, ніби людина ніколи не жила у приміщенні, не мала роботи, сім’ї, ніби це той спосіб життя, який її влаштовує. В цих словах також простежується дещо грайливий відтінок, якась легковажність, що не стосується ситуації, коли людина опинилась без даху над головою.

Стосовно слів «бездомна людина» і «безпритульна людина»: обидва є коректними. Проте «бездомна людина» — термін більш широкий і позначає людину, у якої немає житла, придатного для проживання. До бездомних осіб зараховують безпритульних людей, які проживають на вулиці, в парках, у підвалах — місцях, не призначених для проживання, а також людей, які мають притулок.

Людина з ВІЛ-позитивним статусом.

Правильно

Людина з ВІЛ-позитивним статусом, Людина, яка живе з ВІЛ/ СНІД, Людина з ВІЛ/СНІД

Неправильно

ВІЛ-інфікований, Носій ВІЛ

«Носій ВІЛ» говорити некоректно, цей термін поглиблює стигму навколо людей, що живуть з ВІЛ.

Поняття «ВІЛ-інфікований» досить поширене, але воно об’єктивує людину і перетворює її виключно на носія інфекції.