Інформація на право одноразово отримати ваучер на перепідготовку, спеціалізацію, підвищення кваліфікації за професіями та спеціальностями.

Дата: 21.06.2022 13:18

Закон України «Про зайнятість населення» передбачає право одноразово отримати ваучер на перепідготовку, спеціалізацію, підвищення кваліфікації за професіями та спеціальностями для пріоритетних видів економічної діяльності в закладах освіти за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України.

Право на одноразове отримання ваучера на навчання мають:

-особи віком старше 45 років, страховий стаж яких - не менше 15 років, до досягнення пенсійного віку;

-особи, звільнені у зв’язку із скороченням чисельності, штату або за станом здоров’я до досягнення ними встановленого пенсійного віку, за наявності вислуги не менше

10 років, які не набули права на пенсію відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких осіб», з:

військової служби (крім військовослужбовців строкової служби), служби в органах внутрішніх справ,

Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, органів і підрозділів цивільного захисту,

податкової міліції або Державної кримінально-виконавчої служби України;

-особи, звільнені з військової служби після участі у проведенні АТО/ОСС, до досягнення ними пенсійного віку та за умови звернення протягом 3-х років з дня звільнення;

-внутрішньо переміщені особи працездатного віку за відсутності підходящої роботи.

Вартість ваучера згідно з Законом України «Про зайнятість населення» встановлюється в межах вартості навчання, але не може перевищувати 10-кратний розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установленого законом (тобто, станом на 01.01.2021 - до 22700грн.).

Оплата ваучера здійснюється за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України.

У разі, коли вартість навчання перевищує максимальну вартість ваучера, оплата різниці вартості здійснюється за кошти особи, яка отримала ваучер, або за кошти роботодавця (за згодою).

Отримати ваучер можна в найближчому центрі зайнятості.

Рішення про видачу ваучера приймається протягом восьми днів, з моменту подання особою необхідних документів: заяви, паспорту, трудової книжки (для працюючих – копії, завіреної належним чином), документу про професійно-технічну або вищу освіту та реєстраційного номеру облікової картки платника податків (крім осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від його прийняття), з яких у присутності особи знімаються копії, що засвідчуються її підписом.

Після отримання ваучера особа має право звернутися до обраного навчального закладу для укладання договору на навчання (зарахування до навчального закладу здійснюється на загальних підставах).

УВАГА!

Період використання ваучера для укладання з навчальним закладом договору про навчання становить 90 днів (при цьому строк укладення договору про навчання на підставі ваучера продовжується на період дії карантину та 30 днів після його відміни).