28 жовтня – День визволення України від німецько-фашистських загарбників

Дата: 28.10.2022 12:51

Щорічно 28 жовтня відзначається День визволення України від німецько – фашистських загарбників. Це були надзвичайно важкі роки для українського народу.

Це свято встановлено в Україні згідно з Указом Президента від 20 жовтня 2009 року № 836/2009 «з метою всенародного відзначення визволення України від фашистських загарбників, вшанування героїчного подвигу і жертовності українського народу у Другій світовій війні».

В цей день традиційно вшановують пам’ять воїнів, які загинули в боях за визволення України, та населення, яке постраждало від дій фашистських окупантів.

Ми пам’ятаємо усіх героїв, чия боротьба, самовіддана праця і героїзм сприяли звільненню України від нацистів. У серці кожного з нас жива пам'ять про неоціненний внесок українців у спільну перемогу в цій жахливій війні. Тим, хто загинув і тим, хто вижив у пеклі 40-х ми зобов’язані всім, що маємо сьогодні.
Досвід боротьби із нацизмом вчить, що війна завжди закінчується у столиці агресора.
Минуло 78 років, а українці й сьогодні виганяють рашистських загарбників зі своїх земель. Наші захисники відчувають на собі справжню війну, виборюють нашу свободу. Українська армія гідна слави своїх дідів і прадідів, а тому ми безмежно пишаємось героїзмом, мужністю наших Героїв і твердо віримо у Перемогу. Історичні дати дають надію — спільно і впевнено ми здолаємо російських окупантів!

Сьогодні, з нагоди відзначення цієї дати в.о. голови Цебриківської селищної ради Олена КОСТИК разом директором Цебриківського будинку культури та колективом будинку культури, дітками Цебриківської територіальної громади вшанували пам’ять загиблим воїнам у Другій Світовій війні та поклали квіти у підніжжя меморіалу  загиблим воїнам.