Африканська чума свиней

Дата: 30.12.2022 16:35

Африканська чума свиней може вражати свиней будь-якого віку. Захворювання має високі показники смертності. Основні клінічні ознаки АЧС включають синьо-фіолетовий ціаноз морди, вух, хвоста та гомілок; такі ознаки, як червонувато-фіолетові плями на череві, підгрудку, мошонці, вухах, п’ятачку та кінцівках необхідно відрізняти від бешихи та класичної чуми свиней; Висока температура; і рясні виділення з очей і носа.

Обов´язково при підозрі на африканську чуму – зверніться до свого ветеринара та місцевих органів ветконтролю.

Що таке Африканська чума свиней (АЧС)? Африканська чума свиней (АЧС) є висококонтагіозною геморагічною вірусною хворобою домашніх і диких свиней, яка спричиняє серйозні економічні та виробничі втрати.

Збудник АЧС

Збудником африканської чуми свиней є ДНК-вірус родини Asfarviridae Свиня (та її близькі родичі, кабани та свині) є єдиним природним господарем дволанцюгового сімейства вірусів Asfarviridae , тобто вірус не завдає шкоди людям чи іншим тваринам. Це не означає, що люди та інші тварини не можуть поширювати вірус як носії; Африканська чума свиней (АЧС) зазвичай переноситься членистоногими, такими як м’який кліщ, через поглинання крові від інфікованих свиней.

Симптоми африканської чуми у свиней

Клінічні ознаки, як проявляється африканська чума у ​​свиней?

Cимптоми африканської чуми у свиней можуть бути подібними до ознак ряду захворювань, включаючи бактеріальну септицемію (наприклад, бешиха та гострий сальмонельоз ), але головна діагностична проблема полягає в тому, щоб відрізнити її від ознак класичної чуми свиней ( свиняча холера). Будь-яке гарячкове захворювання у свиней, пов’язане з поширеною кровотечею та високою смертністю, повинно викликати підозру на африканську чуму свиней.

Африканська чума свиней симптоми та ознаки:

• Висока температура 40-42°С.
  • Втрата апетиту.
  • Депресія.
  • Млявість – іноді відмова стояти або рухатися.
  • Блювота та/або діарея з кров’янистими виділеннями.