Дата: 01.02.2023 17:52

Про забезпечення роботи енергосистеми було заслухано під час наради з головами органів місцевого самоврядування, що пройшла під керівництвом голови РВА Сергія Приходька.

З даного питання доповіла головний спеціаліст відділу з питань інфраструктури, містобудування та архітектури, житлово-комунального господарства та екології Ольга Мачулко та зазначила, що на сьогоднішній день зберігається значний дефіцит в енергосистемі України. Тривалість відключень збільшують, а в деяких регіонах вводять аварійні відключення за графіками. З метою збереження роботи енергосистеми щодня встановлюють ліміти споживання для регіонів. Через стан мереж та генерацію Одеська область отримує 48 % необхідних обсягів (ліміт у близько 625 МВт від потреби всієї області, яка становить 1295 МВт. Нічний ліміт – в середньому 440 МВт (34% від потреби області).

За таких лімітів на потреби критичної інфраструктури йде 25% потужності (312,5 МВт), на промисловість – 8% (105 МВт), а на населення та бізнес залишається – 15% (208 МВт).

Тому, за даними ДТЕК, графіки погодинних відключень працюють за принципом “3 через 6” (три години зі світлом та шість – без). Це вимушений крок, який необхідний, щоб уникнути масових аварій через навантаження.

Разом з тим, енергетиками безперервно ведуться роботи з відновлення наслідків заподіяної ворогом шкоди.

Про розгляд інших питань читайте у наступному матеріалі