БЕЗОПЛАТНА ПРАВОВА ДОПОМОГА ЩОДО ЗАПОБІГАННЯ ТОРГІВЛІ ЛЮДЬМИ ТА ДИСКРИМІНАЦІЇ, ДОДЕРЖАННЯ РІВНИХ ПРАВ.

Дата: 09.02.2023 21:09

9.jpg

Особи, які постраждали від домашнього насильства, торгівлі людьми та дискримінації, можуть отримати правову інформацію, консультації та роз’яснення з правових питань, допомогу у складанні заяв, скарг та інших документів правового характеру у центрах надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Згідно з статистичними даними до місцевих центрів у період з 01 січня 2019 по 31 грудня 2022 звернулись:

• 41 особа з питань, що стосувалось торгівлі людьми;
  • 92 особи з питань дискримінації та гендерної рівності.

Варто зазначити, що на сьогодні особи, які постраждали від торгівлі людьми та дискримінації, не належать до категорій осіб, яким надається безоплатна вторинна правова допомога.

На розгляді Верховної Ради України знаходиться проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо спрощення доступу до безоплатної правничої допомоги», яким у тому числі передбачається, що особи, які постраждали від торгівлі людьми, мають право на безоплатну вторинну правову допомогу, зокрема на правничі послуги, передбачені пунктами 2 і 3 частини другої статті 13 Закону України «Про безоплатну правову допомогу», з питань, що пов’язані із захистом їх прав, визначених Законом України «Про протидію торгівлі людьми».

Отримати усну консультацію можна у контакт-центрі системи БПД: 0 800 213 103 дзвінки безкоштовні, юристи на лінії пн-пт з 8:00 до 19:00, сб-нд з 9:00 до 18:00. Для з’єднання з оператором у голосовому меню натисніть 3.

Або завітайте до найближчого з наших бюро: https://bit.ly/bpd_buro

Готові правові консультації можна переглянути тут: https://wiki.legalaid.gov.ua.