Цебриківська громада
Одеська область, Роздільнянський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

ПОРАДИ ПСИХОЛОГА

Дата: 21.06.2023 14:14
Кількість переглядів: 97

Фото без опису

#Поради_психолога
Кожні 10-12 років ми починаємо ставити собі питання: «Хто я, чого досяг, чого хочу насправді, чого вже не досягну ніколи?». Все це - прояви професійно-вікових криз, як зазначає інтернет-журнал "Школа життя". 
Спробуємо описати і дати рецепти подолання. 1. Криза професійних очікувань (початок самостійної роботи). Характеризується труднощами у відношенні з колегами різного віку і різного досвіду, в самому оволодінні професією і сумніву в доцільності її вибору, неспівпадання юнацьких очікувань і реальності. 
Рецепт – перегляньте мотиви своєї праці в даній організації, пам`ятайте - швидке звільнення – не самий кращий вихід. 
2. Криза професійного зростання (23-25 років). Потреба в подальшому підвищенні кваліфікації, незадоволеність посадою, створення сім'ї і пов'язані з цим фінансові труднощі. Рецепт – підвищення кваліфікації, включаючи і самоосвіту, детальне «промальовування» власної кар'єри, пошук хобі, зміна місця роду занять. 
3. Криза кар'єри (30-33 роки). Незадоволеність професійним положенням, відчуття припинення власного розвитку, переосмислення себе самого і свого місця в світі («сенсу життя»), раптове виявлення нових мотивів і сенсів в звичній праці. Рецепт – перехід на нову роботу або посаду, підвищення кваліфікації, придбання і опанування нової спеціальності. 
4. Криза професійної самореалізації (38-42 роки). Незадоволеність професійним статусом, що «міцно склався», і як наслідок – собою (тривога, депресія, недовірливість), початок вікових змін здоров'я з його повільним погіршенням. 
Рецепт –інноваційна діяльність (творчість, винахідництво, новаторство, оволодіння новими технологіями), соціальна активність. 
5. Криза середнього віку (43-54 роки). Період, коли людина переоцінює життя, шкодує за втраченими можливостями, підбиває проміжні підсумки та повторно самовизначається у житті.
Рецепт –шукайте новий вид діяльності, більше уваги приділяйте фізичній активності.
6. Згасання професійної діяльності (55-60 років). Очікування пенсії, нова незвична соціальна роль, звуження професійних можливостей і зниження соціального статусу, погіршення фізичного здоров'я, зниження працездатності. 
Рецепт – поступове підвищення активності в областях, непов'язаних з професією, свідома психофізична підготовка, підтримка емоційна теплих зв'язків з оточуючими. 
Якщо ви потребуєте допомоги з питань повернення до трудової діяльності з урахуванням ваших вікових пріоритетів, можете звернутись до будь-якої філії Одеського обласного центру зайнятості. 
Інформацію про послуги служби зайнятості ви можете отримати на сайті Державної служби зайнятості за посиланням: https://www.dcz.gov.ua/


« повернутися

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь