Цебриківська громада
Одеська область, Роздільнянський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Координаційний центр з психічного здоров’я при Кабінет Міністрів України скликав робочу зустріч і зібрав заступників голів обласних військових адміністрацій, що у сфері відповідальності мають питання психосоціальної допомоги.

Дата: 19.05.2023 16:37
Кількість переглядів: 251

Фото без опису

Посилення заради створення якісного продукту, що називається психосоціальна послуга: Координаційний центр з психічного здоров’я при Кабінет Міністрів України скликав робочу зустріч і зібрав заступників голів обласних військових адміністрацій, що у сфері відповідальності мають питання психосоціальної допомоги.

Керівниця Координаційного центру Оксана Збітнєва розповіла про останні рішення Міжвідомчої координаційної ради з питань охорони психічного здоров’я, окреслила кожен з презентованих пріоритетних проєктів міністерств та наголосила, звертаючись до учасників: «Ми залучаємо вас для посилення компоненти побудови психосоціальної послуги, яка має бути поширена. І ваше завдання – збирати найкращі практики та досвід, який вже є у певних регіонах, акумулювати, впроваджувати і розповсюджувати те, що працює максимально ефективно».

Модель регіональної координації з психосоціальної підтримки представила керівниця консультативно-координаційного центру Львівська обласна державна адміністрація, радниця голови ОВА, експертка Координаційного центру Галина Бордун.

Львівська область власним досвідом довела: продемонстрована модель – ефективно апробована і може претендувати на подальше масштабування.

Структура Центру дозволяє надавати психосоціальну послугу завдяки системній взаємодії обласних адміністрацій, комунальних установ, громадських і благодійних організацій. Результати пілотного проєкту на Львівщині – близько 3,5 тисяч осіб, охоплені психоедукаційними тренінгами за умови подальшого каскадування своїх навичок і знань.

👩🏼‍💻 На онлайн зустрічі обговорили також рекомендації Дорожної карти World Health Organization (WHO), визначили першочергові завдання для регіональних координаторів Всеукраїнської програми ментального здоров’я Ти як?, зокрема, картування психосоціальної послуги в кожній області, а саме – систематизації надавачів ПСП з урахуванням потреб населення і громад.

Директорка з координації органів центральної і виконавчої влади Координаційного центру та радниця прем’єр-міністра України Ірина Микичак у цьому контексті згадала слова натхненниці Всеукраїнської програми ментального здоров’я першої леді Олена Зеленська, проголошені на Генеральній асамблеї ООН: «Битви скінчаться, кожен переміщений українець повернеться, кожна сім’я возз’єднається, рани загояться, а зруйновані школи, дитячі будинки та лікарні в Україні відбудують. Але наслідки цієї війни, на жаль, залишаться на роки й десятиліття. Тож нині постало ще одне завдання – битва за ментальне здоров’я українських громадян».

#тияк


« повернутися

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь