Українські психологи, психіатри і реабілітологи у Польщі проходять навчання з надання підтримки постраждалим через повномасштабну війну.
Українські психологи, психіатри і реабілітологи у Польщі проходять навчання з надання підтримки постраждалим через повномасштабну війну.
У межах впровадження Всеукраїнської програми ментального здоров’я Ти як? за ініціативою Олена Зеленська група українських фахівців відряджена до Варшави задля проходження додаткового курсу у сфері реабілітації поранених, а також діагностики та надання підтримки особам, які отримали травматичний досвід через війну.
Тижневий практикум у режимі інтенсиву є частиною програми підготовки українських фахівців, ініційованої раніше дружинами президентів України та Польщі. Дві групи по 50 осіб проходять навчання у військово-медичному інституті у Варшаві (Military Institute of Medicine – National Research Institute in Warsaw, Medycyna w mundurze).
Першу групу українських психологів та лікарів, які вже отримали сертифікати про проходження навчання, навідала та привітала перша леді Польщі Агата Корнгаузер-Дуда.
«Я дуже вдячна керівництву шпиталю, всім лікарям, фізіотерапевтам та медсестрам за те, що зустріли моїх колег з України. Проєкт є наслідком візиту до Львова (у вересні 2022 року дружина польського президента відвідала Західноукраїнський спеціалізований дитячий медичний центр та 8-у міську клінічну лікарню м. Львова. – ред.). Мені там розповіли про велику необхідність у підготовці фахівців з різних напрямків», – сказала перша леді Польщі.
Курс складається з двох частин для двох категорій спеціалістів
Тренінг для українських психологів (або психіатрів або сімейних лікарів, які мають базові теоретичні знання з психопатології та базову практику роботи з людьми з психічними розладами) з діагностики та терапії розладів, пов’язаних зі стресом через війну. Мета – ознайомити з організацією та моделлю діагностично-терапевтичної роботи з розладами, пов’язаними з травматичним стресом.
Навчання лікарів, фізіотерапевтів, медичних сестер, фельдшерів з реабілітації поранених. Мета – розширення знань та практичних навичок у сфері відновлення постраждалих.
Для українських лікарів участь у проєкті є безкоштовною – усі витрати взяла на себе польська сторона.
Координаційний центр з психічного здоров’я КМУ брав участь в організації навчання та щиро вітає першу групу сертифікованих фахівців з поверненням додому. Бажаємо плідної та натхненної праці другій групі, що почала навчання відсьогодні!
Супровід розробки та впровадження Всеукраїнської програми ментального здоров’я забезпечує Координаційний центр з психічного здоров'я при Кабінет Міністрів України за експертного партнерства та підтримки World Health Organization (WHO). Майданчиком для ухвалення рішень є Міжвідомча координаційна рада КМУ.