Координаційний центр з психічного здоров’я при Кабінет Міністрів України реагує на ситуацію у районах, постраждалих від терористичної атаки на Каховську ГЕС.
Координаційний центр з психічного здоров’я при Кабінет Міністрів України реагує на ситуацію у районах, постраждалих від терористичної атаки на Каховську ГЕС.
Координаційний центр з психічного здоров’я КМУ активно співпрацює з представництвом Бюро ВООЗ в Україні (World Health Organization Ukraine). Особливо актуальною є така взаємодія для організації допомоги у подоланні наслідків маштабного терористичного акту – військового злочину російських окупантів проти українського народу, що стався на дамбі Каховської ГЕС, і зокрема негативного впливу техногенної катастрофи на ментальне здоров’я мешканців постраждалих районів.
Відбулося спільне засідання Координаційного центру та Технічної робочої групи з психічного здоров’я та психосоціальної підтримки. Саме в цьому кластері зосереджена більшість міжнародних партнерів і неурядових організацій, які працюють у сфері охорони психічного здоров’я.
Координаційний центр, який супроводжує розробку та впровадження Всеукраїнської програми ментального здоров’я Ти як? у тісному партнерстві з ТРГ з психічного здоров'я та психосоціальної підтримки в Україні поінформували колег з неурядового сектору про обсяг роботи, що проводиться Урядом та обласними адміністраціями для порятунку у постраждалих районах:
з подолання наслідків катастрофи;
питань екстреного гуманітарного реагування;
з питань кризової психологічної допомоги.
Представники міжнародних та українських неурядових організацій, благодійних фондів (понад 150 учасників онлайн-зустрічі) висловили ініціативу долучитися до роботи з психосоціальної підтримки, яку проводять оперативні штаби обласних військових адміністрацій, щоби спільними зусиллями забезпечити постраждалих евакуйованих громадян та людей, які досі перебувають у зонах техногенного лиха, вкрай необхідною першою психологічною допомогою. А також доєднатися до роз’яснювальної роботи з приводу евакуації, з питань збереження фізичного здоров’я та інших аспектів.
Запит на послугу з психосоціальної підтримки у постраждалому регіоні збільшується, відтак Координаційний центр з психічного здоров’я при КМУ спільно з ТРГ з ПЗПСП в Україні запланували низку тренувальних програм для працівників першої лінії контакту та закликають усі неурядові організації, міжнародних партнерів і приватний сектор інформувати про свою діяльність і потенціал, аби органи влади та населення постраждалих громад були максимально обізнані про можливість отримати всебічну психологічну допомогу. Таким чином карту реагування на надзвичайну ситуацію буде доповнено додатковими інструментами та ресурсами.