Цебриківська громада
Одеська область, Роздільнянський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Координаційний центр з психічного здоров’я при Кабінет Міністрів України реагує на ситуацію у районах, постраждалих від терористичної атаки на Каховську ГЕС.

Дата: 08.06.2023 16:31
Кількість переглядів: 122

Фото без опису

Координаційний центр з психічного здоров’я при Кабінет Міністрів України реагує на ситуацію у районах, постраждалих від терористичної атаки на Каховську ГЕС.

Координаційний центр з психічного здоров’я КМУ активно співпрацює з представництвом Бюро ВООЗ в Україні (World Health Organization Ukraine). Особливо актуальною є така взаємодія для організації допомоги у подоланні наслідків маштабного терористичного акту – військового злочину російських окупантів проти українського народу, що стався на дамбі Каховської ГЕС, і зокрема негативного впливу техногенної катастрофи на ментальне здоров’я мешканців постраждалих районів.

Відбулося спільне засідання Координаційного центру та Технічної робочої групи з психічного здоров’я та психосоціальної підтримки. Саме в цьому кластері зосереджена більшість міжнародних партнерів і неурядових організацій, які працюють у сфері охорони психічного здоров’я.

Координаційний центр, який супроводжує розробку та впровадження Всеукраїнської програми ментального здоров’я Ти як? у тісному партнерстві з ТРГ з психічного здоров'я та психосоціальної підтримки в Україні поінформували колег з неурядового сектору про обсяг роботи, що проводиться Урядом та обласними адміністраціями для порятунку у постраждалих районах:

▶️ з подолання наслідків катастрофи;

▶️питань екстреного гуманітарного реагування;

▶️ з питань кризової психологічної допомоги.

Представники міжнародних та українських неурядових організацій, благодійних фондів (понад 150 учасників онлайн-зустрічі) висловили ініціативу долучитися до роботи з психосоціальної підтримки, яку проводять оперативні штаби обласних військових адміністрацій, щоби спільними зусиллями забезпечити постраждалих евакуйованих громадян та людей, які досі перебувають у зонах техногенного лиха, вкрай необхідною першою психологічною допомогою. А також доєднатися до роз’яснювальної роботи з приводу евакуації, з питань збереження фізичного здоров’я та інших аспектів.

Запит на послугу з психосоціальної підтримки у постраждалому регіоні збільшується, відтак Координаційний центр з психічного здоров’я при КМУ спільно з ТРГ з ПЗПСП в Україні запланували низку тренувальних програм для працівників першої лінії контакту та закликають усі неурядові організації, міжнародних партнерів і приватний сектор інформувати про свою діяльність і потенціал, аби органи влади та населення постраждалих громад були максимально обізнані про можливість отримати всебічну психологічну допомогу. Таким чином карту реагування на надзвичайну ситуацію буде доповнено додатковими інструментами та ресурсами.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь