Цебриківська громада
Одеська область, Роздільнянський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Як зберегти ментальне здоров’я військовослужбовців і всього суспільства

Дата: 08.06.2023 16:33
Кількість переглядів: 439

Фото без опису


Маємо стати об'єднаними силами відновлення людини

Сьогодні у Мілітарі Медіа Центр за круглим столом керівний склад Міністерство оборони України, Координаційного центру з психічного здоров’я при Кабінет Міністрів України та громадських організацій обговорювали впровадження Всеукраїнської програми ментального здоров’я Ти як? у контексті організації та надання психологічної допомоги військовослужбовцям ЗСУ та способів покращення психосоціальної підтримки сімей військовослужбовців.

Як зберегти ментальне здоров’я військовослужбовців і всього суспільства – тема, що хвилює багатьох, і є одним з пріоритетних напрямів політики держави. Якщо до початку повномасштабного вторгнення в Україні було 215 тисяч військових, то зараз в обороні та безпеці країни задіяні понад мільйон людей. Отже, наслідки війни безумовно впливають на психоемоційний стан і тих, хто несуть службу, і членів родин наших захисників. Навіть якщо переважна більшість військових – це чоловіки, які можуть вважати, що «якщо я сильний, то навіщо мені звертатись до психолога».

У дискусії взяли участь заступниця Міністра оборони України Ганна Маляр, керівниця Координаційного центру з психічного здоров’я Оксана Збітнєва, директор Департаменту соціальної та гуманітарної політики Міноборони Назім Агаєв, директорка громадського руху «Жіноча сила України» Наталія Умеренкова.

💬 «Суспільство має усвідомити, що психологічна допомога під час війни є нормальним процесом», – зазначила Ганна Маляр.

«Після кожної ракетної атаки з кожним із нас відбуваються якісь зміни. Для початку нам просто важливо це зрозуміти», – додала вона і зазначила, що дуже важливо розуміти, що психологічні зміни – це «не привід для стигматизації», це «нормальні речі, які відбуваються з кожним з нас», а відтак потрібно перетворити психологічну допомогу «на буденну річ, яка не викликає надмірної зацікавленості, а буде нормальним звичайним процесом».

Керівниця Координаційного центру з психічного здоров’я Оксана Збітнєва підкреслила: «Стається усвідомлення. Усвідомлення того, що ціна нероблення у сфері ментального здоров’я надто висока. Що ці невидимі рани війни мають конкретні економічні показники. Що кожна відновлена людина – це працездатність. А зрештою – це відновлена економіка (…) Усвідомлення того, що в державі не було сервісу у сфері ментального здоров’я – це розуміння, де та «точка нуль», з якої ти стартуємо. І ми маємо тут усі стати об’єднаними силами відновлення людини».

Учасники круглого столу констатували: через те, що психосоціальної підтримки потребуватимуть не тільки військові, а й велика кількість цивільних громадян, психологів в армії навіть попри їх цільову мобілізацію до лав ЗСУ не вистачає. А також було повідомлено, що у межах впровадження Всеукраїнської програми ментального здоров’я за ініціативою першої леді Олена Зеленська має відбуватися координація зусиль Міністерства оборони України та Міністерства у справах ветеранів з організації психологічного відновлення військовослужбовців.

«У нас є величезний пласт роботи попереду. (…) Навіть якщо ми після перемоги відбудуємо красиві міста, то в цих красивих стінах будуть люди, які не матимуть силу і здатність щось творити або радіти тому», - зазначила Оксана Збітнєва.

Круглий стіл організовано за сприяння Ukrainian World Congress - Свiтовий Конґрес Українців.

Запис зустрічі можна переглянути тут 📲 https://www.youtube.com/watch?v=FI9CT4iP4R0

Фото без описуФото без описуФото без опису


 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь