Вправи, що допопожуть заснути
Вправи, що допопожуть заснути
Ділимося другою частиною рекомендацій від Олега Чабана, доктора медичних наук, академіка, професора кафедри медичної психології, психосоматичної медицини та психотерапії медико-психологічного факультету Національний медичний університет імені О.О. Богомольця.
Отже, що можна спробувати зробити
Почати позіхати, навіть якщо цього не хочеться.
Натренувати в уяві «безпечне комфортне місце» і деталізувати його, лежачи або сидячи, заплющивши очі.
Як тільки лягли, розслабилися та зігрілися – промасажувати неглибоко і несильно ваші закриті очі. Зробити при цьому кілька повільних неглибоких вдихів і видихів.
Зосередитися на диханні, спокійному русі грудної клітини: вдихати і випускати повітря через нещільно притиснуті губи, наче задувати щось. Неглибоко і головне – повільно видихати, відчуваючи губами рух повітря. Можете уявити над собою рожеву хмаринку та спробувати повільно і далеко змістити її своїм подихом.
У наступних публікаціях поділимося, що ще варто додати до ваших знань про здоровий сон і звичок та ритуалів, яких ви вже дотримуєтесь.
Поради підготовлено у межах ініціативи першої леді Олена Зеленська зі створення Всеукраїнської програми ментального здоров'я Ти як?
Супровід розробки та впровадження Програми забезпечує Координаційний центр з психічного здоров'я при Кабінет Міністрів України за експертного партнерства та підтримки World Health Organization (WHO). Майданчиком для ухвалення рішень є Міжвідомча координаційна рада КМУ.