Цебриківська громада
Одеська область, Роздільнянський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Ментальне здоров'я: практика сімейного лікаря

Дата: 12.06.2023 16:40
Кількість переглядів: 114

Фото без опису

Ментальне здоров'я: практика сімейного лікаря 👨🏼‍⚕️

Що це за пакет «Супровід і лікування дорослих та дітей з психічними розладами на первинному рівні медичної допомоги»? Таким запитанням зараз задається чи не кожен сімейний лікар. Натомість пересічна людина, яка хоч краєм вуха чула про те, що сімейні лікарі тепер можуть виявляти та вести пацієнтів з поширеними психічними розладами, такими як депресія, гостра реакція на стрес, суїцидальна поведінка тощо, також хоче мати більше інформації.

Нова практика очевидно потребує обговорення. У межах впровадження Всеукраїнської програми ментального здоров’я Ти як? за ініціативою Олена Зеленська Координаційний центр з психічного здоров’я при Кабінет Міністрів України разом з World Health Organization Ukraine та UNICEF Ukraine започаткував дискусійний клуб, куди були запрошені керівники провідних закладів сімейної медицини.

Велика подяка учасникам дискусії – всім лікарям, які, маючи величезне навантаження, продовжують у тяжкий для країни час у режимі 24/7 піклуватися про своїх пацієнтів. Усього три роки тому вони прийняли на себе виклик пандемії COVID-19 і в такому самому цілодобовому режимі працювали і рятували.

Ведення пацієнтів з поширеними психічними розладами стає можливим після проходження навчання за програмою World Health Organization (WHO) mhGAP. Крім сімейних лікарів, програма також розрахована на педіатрів, терапевтів, фельдшерів, медичних сестер/братів.

На сьогодні пройшли відповідне навчання та отримали сертифікат понад 2️⃣6️⃣ тисяч фахівців, зокрема лікарів первинної ланки – понад 1️⃣1️⃣ тисяч.

За п'ять місяців 2023 року послугу з психічного здоров'я отримали 6 375 пацієнтів. Станом на сьогодні її надають у понад 500 закладах «первинки», які підписали контракт з НСЗУ Національна служба здоров'я України за пакетом «Супровід і лікування дорослих та дітей з психічними розладами на первинному рівні медичної допомоги».

Знайти найближчий до вас медзаклад допоможуть оператори контакт-центру НСЗУ за номером 16-77 або контакт-центру Міністерство охорони здоров'я України за номером 0-800-60-20-19. Також перелік усіх законтрактованих закладів є на аналітичній панелі НСЗУ «Укладені договори про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій» (https://edata.e-health.gov.ua/e-data/dashboard) – перейдіть на неї та ліворуч у полі «Група послуг» оберіть п. 51 – «Супровід і лікування дорослих та дітей з психічними розладами на первинному рівні медичної допомоги».

Послуга з психічного здоров'я на «первинці» розвивається за принципом експоненти, і завдяки тим, хто проходить навчання за програмою mhGAP, стає ближчою до її отримувача.

Фото без описуФото без опису


 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь