Харківська регіональна психологічна служба продовжує свою роботу як хаб, фахівці якого надають допомогу в Харкові та громадах області. Мобільні групи психологів та спеціалістів психосоціального супроводу виїжджають у різні населені пункти регіону.
Харківська регіональна психологічна служба продовжує свою роботу як хаб, фахівці якого надають допомогу в Харкові та громадах області. Мобільні групи психологів та спеціалістів психосоціального супроводу виїжджають у різні населені пункти регіону. Так, з моменту запуску Служби у березні:
із запитом про психологічну допомогу або психосоціальну підтримку звернулися 1 154 людей;
проведено 680 індивідуальних та 76 групових сесій;
мобільні групи здійснили майже 90 виїздів у найвіддаленіші куточки регіону.
Аби розуміти, наскільки ювелірна робота в руках фахівців служби, згадаймо про контекст. Тимчасова окупація. Люди відірвані від нормального життя. З усіх боків – російська пропаганда і брехня. Невизначеність. Дезорієнтація. Ізоляція. Це дуже тяжке випробування для людської психіки.
У психології навіть є таке визначення – ізоляційна компресія. Це про наслідки надзвичайного стресового навантаження на територіях, що перебували під окупацією. Про людей, які жили в умовах жахливої ізоляції, під тиском ворожого середовища. Про тих, хто іноді, а можливо навіть протягом тривалого часу перебував у ситуації «на межі» – на межі і фізичного, і морального виснаження, а то й виживання.
І досі на Харківщині – відлуння тимчасової окупації. І досі багато людей – у небезпечному стані ізоляційної компресії.
«Гаряча лінія», куди ви можете звернутися за допомогою: 0680719929; 0500719929; 0630719929.
Під час свого нещодавнього візиту до Харкова з роботою регіональної психологічної служби ознайомилася перша леді Олена Зеленська разом із головою ОВА Олег Синєгубов, керівницею Харківського обласного центру соціальних служб Оленою Хватинець та головою Координаційного центру з психічного здоров’я при Кабінет Міністрів України Оксаною Збітнєвою.
Створення Харківської регіональної психологічної служби стало результатом партнерства Всеукраїнської програми ментального здоров’я з Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України за фінансової підтримки Фонду «Партнерство за сильну Україну» та співпраці БО «Відродження громад», Безбар'єрність, Харківського обласного Центру соціальних служб та Центру безпекових і суспільних студій Національний університет "Києво-Могилянська академія".