Кураж – взірець безбар’єрності, цього року запитував у своїх гостей «Ти як?» та говорив про створення рівних можливостей. Як це було – в оригінальному дописі на сторінці Ти як?
Кураж – взірець безбар’єрності, цього року запитував у своїх гостей «Ти як?» та говорив про створення рівних можливостей. Як це було – в оригінальному дописі на сторінці Ти як?
Безбар'єрність МВС України Центр психічного здоров'я та реабілітації "Лісова поляна" МОЗ України Укрзалізниця - Ukrzaliznytsia Visa Група Активної Реабілітації Veteran Hub Фонд Маша
Кураж і безбар’єрність крокують разом ось уже 7 років, адже Кураж — це місце свободи, а відсутність бар’єрів — її запорука. Тим паче зараз, коли серед гостей бачиш так багато ветеранів війни. Не менш актуальною сьогодні є тема ментального здоров’я — здається, питання «Ти як?» ще ніколи не мало в собі стільки змісту, а типове «норм» звучить геть інакше.
Тож у червні Кураж підтримав всеукраїнську програму ментального здоров’я «Ти як?» та взяв собі за мету розширити свою безбар’єрність — зробити її не тільки фізичною, а й психологічною, порушити важливі питання інклюзивності, протистояння стресу та запросити охочих до діалогу.
Відтак у програмі цьогорічного Куражу, який відбувся 10–11 червня в Києві, з’явилася навігація, створена для психологічної самодопомоги, а охочі поділитися своїми тривогами мали нагоду поспілкуватися з психологом та отримати поради.
Разом з ГО «Безбарʼєрність» Кураж залучив до лекторію спікерів, які відповіли на актуальні та «незручні» питання щодо фізичної безбар’єрності в Україні — скільки людей з інвалідністю ми чекаємо, чи облаштовуються для них робочі місця, транспорт, заклади, чи можуть ці люди після отриманих травм жити повноцінним життям? Про це дискутували заступниця міністра МВС Катерина Павліченко, директорка департаменту соціальної політики АТ «Укрзалізниця» Ольга Безпалько, представниця ГО «Група активної реабілітації» Анна Павлусь та інші.
Щодо ментального здоров’я, говорили про місію міністра охорони здоров’я України, комунікацію з ветеранами та існуючі тригери, тривогу в суспільстві, вміння приймати себе. До обговорень запросили ветеранів Дениса Кривенка та Руслану Данілкіну, засновника Veteran Hub Артема Денисова, директорку Центру психічного здоров'я та реабілітації ветеранів «Лісова поляна» Ксенію Возніцину.
Наразі лекторії вже доступні на сторінці Куражу в YouTube: youtube.com/@KurazhBazar/videos
Доєднуємося до мети Куражу та мріємо, щоб в цих обговореннях народжувалися нові рішення для розвитку нашої країни