Цебриківська громада
Одеська область, Роздільнянський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Що таке мультидисциплінарний підхід у системі охорони здоров’я

Дата: 23.06.2023 17:09
Кількість переглядів: 1413

Фото без опису

Що таке мультидисциплінарний підхід у системі охорони здоров’я ❓ Це взаємодія лікарів різних спеціалізацій у веденні одного пацієнта, що дає можливість оптимізувати і діагностику, і лікування, і таким чином забезпечує досягнення найкращого результату.

Якщо ж говорити про мультидисциплінарну команду у системі охорони ментального здоров’я, то це – група фахівців різних спеціальностей, які надають послуги для забезпечення відновлення.

👨🏼‍⚕️ Такі команди надають допомогу людям з важкими психічними розладами і складаються з психіатра, психолога, соціального працівника і медичної сестри або медичного брата, причому працює мобільна мультидисциплінарна команда там, де клієнт проживає. А кінцева мета – відновити й повернути людину до благополучного життя в родині та у громаді.

В Україні така модель надання послуг з психічного здоров'я підтримується World Health Organization (WHO).

Нещодавно на сприяння Всеукраїнській програмі ментального здоров’я Ти як? за ініціативою Олена Зеленська ВООЗ провела у Львові 4-денний початковий тренінг для співробітників мобільних мультидисциплінарних команд із психічного здоров’я. До проведення тренінгу долучилися тренери ВООЗ з Нідерландів та Грузії.

🎯 Мета заходу – дати учасникам глибоке розуміння моделі сервісу, його переваг, детально ознайомити з особливостями складання Індивідуального плану реабілітації та Індивідуального плану відновлення, компонентами соціальної роботи та психологічної підтримки користувачів послуги.

Директорка з координації органів центральної і виконавчої влади Координаційного центру з психічного здоров’я при КМУ та радниця прем’єр-міністра України Ірина Микичак у рамках тренінгу розповіла про необхідність впровадження Всеукраїнської програми ментального здоров’я та масштабування психосоціальної послуги у регіонах.

Загалом участь у навчаннях взяли 24 співробітники мобільних мультидисциплінарних команд зі Львова, Харкова, Черкас, Кривого Рогу, Нововолинська та Павлограда.

Керівниця Координаційного центру Оксана Збітнєва, звертаючись із промовою до учасників, наголосила ⬇️

💬 «Однією з цілей Всеукраїнської програми є те, щоби психологічна підтримка, допомога щодо психічного здоров’я були повсюдними і доступними. І тут важливо розуміти, що для кожного це щось різне. І якщо ми говоримо про людей з важкими психічними розладами, то саме мобільні мультидисциплінарні команди – мікс спеціалізованої допомоги і базової підтримки – є для них тим «оптимальним маршрутом». Це дійсно іноваційний підхід, де людиноорієнтованість – не порожній звук, а ключовий принцип».

World Health Organization Ukraine Міністерство охорони здоров'я України НСЗУ Національна служба здоров'я України Безбар'єрність

#тияк

Фото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без опису


 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь