Головна думка програми «Ти як?» така: психосоціальна послуга має бути поруч з людиною – у кабінеті сімейного лікаря, школі, ЦНАПі, центрі зайнятості, податковій, поліції, центрі соціальних служб тощо. Тож реновація системи надання цієї послуги розгор
Головна думка програми «Ти як?» така: психосоціальна послуга має бути поруч з людиною – у кабінеті сімейного лікаря, школі, ЦНАПі, центрі зайнятості, податковій, поліції, центрі соціальних служб тощо. Тож реновація системи надання цієї послуги розгорнулася одразу у різних міністерствах України.
10 травня кожне міністерство розказало про свої проєкти на Міжвідомчій координаційній Раді з психічного здоров’я.
Міністерство оборони зосередиться на психічному відновленні військовослужбовців і членів їхніх сімей, звільнених із полону, – зокрема, шляхом створення спеціалізованих центрів.
Мінветеранів запропонувало цифрове рішення (мобільний застосунок) для підтримки захисників і захисниць та їхніх сімей під час повернення до мирного життя.
Міністерство соціальної політики планує створювати Центри життєстійкості, орієнтовані на психосоціальну підтримку жителів громад, фахівців першої лінії контакту, волонтерів.
Міністерство охорони здоров'я забезпечить доступність послуги з відновлення психічного здоров’я на первинній і вторинній ланці медицини через сімейних лікарів.
Міністерство освіти і науки формуватиме навички психічної стійкості на всіх рівнях освіти, від дошкільної до вищої, а також трансформуватиме психологічну службу в системі освіти, щоб 700 учнів не лягали на плечі одного шкільного психолога (середній показник по Україні).
МВС створить алгоритм надання кризової психологічної допомоги та супроводу людей у надзвичайних ситуаціях і після них.
Міністерство молоді та спорту через платформу СпівДія забезпечить послугу з психологічної підтримки дорослих, дітей і підлітків.
Працюємо далі.