«Алгоритм надання психологічної допомоги та супроводу в кризових ситуаціях»
Як забезпечити не лише оперативну професійну допомогу на місці надзвичайної події, але й супроводжувати людину до повного відновлення її психоемоційного стану – обговорили під час засідання робочої групи пріоритетного проєкту МВС України «Алгоритм надання психологічної допомоги та супроводу в кризових ситуаціях» у межах Всеукраїнської програми ментального здоров'я за ініціативою Олена Зеленська.
Ініціатори проєкту наголошують, що після кожної надзвичайної події постраждалі перебувають у важких психологічних станах. Зазвичай, першу допомогу, в тому числі психологічну, надають працівники ДСНС України або Національна поліція України. Але очевидно, що постраждалі потребують подальшого супроводу та психосоціальної підтримки.
Саме тому до обговорення проєкту долучилися Міністерство охорони здоров'я України, Міністерство освіти і науки України та Міністерство соціальної політики України. Адже дуже важливо розуміти і домовитися про момент включення кожного учасника процесу, коли і яким чином буде здійснюватися перенаправлення людини від психологів ДСНС чи Нацполіції до інших фахівців.
Основна мета – забезпечити повний цикл підтримки людини, яка постраждала внаслідок надзвичайної ситуації.
«Саме поліцейські та рятувальники першими надають допомогу людям під час кризових ситуацій, психологічну в тому числі. Проте цього недостатньо, потім потрібен супровід, «підхоплення» професійних фахівців. Відповідний алгоритм, над яким МВС працює у межах Всеукраїнської програми ментального здоров'я, дозволить затвердити єдині правила перенаправлення постраждалої особи від психологів ДСНС чи НПУ до інших фахівців, аби людина не лишалася один на один зі своїми проблемами», – наголосила під час обговорення Ірина Микичак, директорка з координації органів влади Координаційний центр КМУ / Mental Health UA та радниця прем’єр-міністра.