Чергові кроки обговорювали під час засідання Технічної робочої групи з психічного здоров’я та психосоціальної підтримки (ТРГ з ПЗПСП), яка в Україні очолюється World Health Organization (WHO) та International Medical Corps.

Дата: 25.07.2023 15:50

Впровадження системи психосоціальної підтримки у межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я за ініціативою Олена Зеленська шириться країною на всіх рівнях: від національного до рівня сімейного лікаря в громаді.

Зокрема, створена та вже успішно функціонує система впровадження Програми на місцях. У кожній області є відповідальні: заступники голів військових адміністрацій та регіональні координатори, які стали провідниками проєкту в громадах. Регулярно вони проходять навчання під час семінарів Координаційний центр КМУ / Mental Health UA 📲 bit.ly/3Orb4pr

📌 Майданчиком для генерування та прийняття управлінських рішень на рівні Уряду є Міжвідомча координаційна рада з питань охорони психічного здоров’я, останнє засідання якої відбулось в незвичному форматі стратегічного воркшопу, де шукали шляхи подолання наслідків травматичного досвіду війни у військових та ветеранів ▶️ bit.ly/44DkfIO

Спільними зусиллями НСЗУ Національна служба здоров'я України, Координаційного центру та World Health Organization Ukraine розроблено та презентовано онлайн-мапу «Надавачі медичної допомоги за напрямом: Психологічна та психіатрична допомога», де кожен може знайти фахівця, який готовий надати допомогу у питаннях ментального здоров’я 👩🏼‍💻 bit.ly/3rDRvRM

«Робота щодо втілення Всеукраїнської програми ментального здоров’я триває та з кожним днем охоплює нашу країну все більше. Долучаються нові учасники, з’являються нові проєкти. Наприклад, тепер першу психологічну допомогу надаватимуть працівники екстреної медичної допомоги – у Львові стартує пілотний проєкт навчання працівників за програмою ВООЗ MhGAP. І так само, крок за кроком, за всіма напрямами триває спільна робота. Тобто, люди, і що найголовніше фахівці цієї сфери, повірили та впевнені в Програмі, тому долучаються. Розуміння того, що ментальне здоров’я не менш важливе за фізичне стає ближчим», – запевнила учасників онлайн-наради радниця Прем’єр-міністра, директорка з координації органів влади Координаційного центру Ірина Микичак.

#тияк