За підтримки НАТО, в рамках Комплексного пакету допомоги Україні, розпочалася реалізація тренінгів з психологічної реабілітації та розвитку психологічної стійкості військовослужбовців Збройні Сили України / The Armed Forces of Ukraine, Сили територіа
За підтримки НАТО, в рамках Комплексного пакету допомоги Україні, розпочалася реалізація тренінгів з психологічної реабілітації та розвитку психологічної стійкості військовослужбовців Збройні Сили України / The Armed Forces of Ukraine, Сили територіальної оборони ЗСУ та Міністерство оборони України.
До кінця 2023 року буде реалізовано два проєкти, які передбачають проведення 64 практичних семінарів з надання першої психологічної допомоги для Сил територіальної оборони та 65 семінарів з психологічної реабілітації для військовослужбовців ЗСУ та МВС України, залучених до виконання завдань у бойових умовах.
Метою цих проєктів є набуття учасниками практичних навичок і знань, які можуть врятувати життя в небезпечних бойових ситуаціях, допомогти подолати бойовий стрес, запобігти психологічним проблемам і розладам та допомогти відновити функціональний стан, необхідний військовослужбовцям для подальшого виконання службових обов’язків і бойових завдань.
Учасниками тренінгів є командири, заступники командирів, інструктори-психологи, учасники бойових дій – саме ті фахівці, які зможуть розповсюджувати ці знання та навички далі.
Під час офіційного запуску проєктів радниця Прем’єр-міністра, директорка з координації органів влади Координаційний центр КМУ / Mental Health UA Ірина Микичак зазначила, що такі програми відповідають стратегії Всеукраїнської програми ментального здоров’я за ініціативою першої леді Олена Зеленська – зробити так, аби психологічна допомога була доступна всім, хто цього потребує.
«Немає дня, коли б ми не дякували нашим захисникам. Ми пишаємось і захоплюємось їх силою, відвагою і стійкістю. Кожен з нас допомагає, як може. Водночас ми теж знаємо, що стійкість треба підсилювати та підживлювати новими знаннями й навичками. Саме на це скеровані програми за підтримки Представництва НАТО в Україні. Важливо усвідомлювати, що співпраця України з НАТО – це про високі стандарти, величезний досвід, сучасні методики та практики», – наголосила Ірина Микичак.