Опанування новими навичками та постійний обмін досвідом. Саме це стоїть на меті щотижневих онлайн-нарад за участі регіональних координаторів з ментального здоров'я.
Опанування новими навичками та постійний обмін досвідом. Саме це стоїть на меті щотижневих онлайн-нарад за участі регіональних координаторів з ментального здоров'я.
Під час останньої зустрічі, яку модерувала експертка з психічного здоров'я Координаційний центр КМУ / Mental Health UA Ольга Горбаньова, обговорили питання стигматизації людей з психічними розладами та відсутність культури піклування про психічне здоровʼя. Особливо ці явища розповсюджені у невеликих громадах, де «всі про всіх все знають».
За словами регіональних координаторів, аби подолати цю проблему велика увага приділяється просвітницькій роботі та інформуванню. Застосовуються всі канали комунікації: від публікацій в соцмережах до особистого спілкування.
Нагадаємо, що в кожній області у межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я створені Координаційні центри підтримки цивільного населення. Їх задача полягає у комплексному супроводі людей: психологічна підтримка, правова допомога, гуманітарне реагування, медична допомога, житлові питання, соціальний захист.
До складу таких центрів й інтегровані регіональні координатори з ментального здоров’я, які, зокрема, здійснюють координацію надання відповідних послуг, проводять аудит сервісів на локальному рівні.
Під час наради учасники поділилися одне з одним першими результатами анкетування, що триває серед надавачів та отримувачів послуг з ментального здоров’я. Наразі головне завдання – визначити потреби по різних цільових аудиторіях (люди з інвалідністю, люди старшого віку, діти, батьки дітей до 7-ми років, ветерани тощо) та порівняти із наявними ресурсами, які мають закривати ці потреби.
Попередні висновки досліджень вже підтверджують загальну тенденцію в соціумі: потреба у наданні підтримки є, усвідомлення щодо збереження власного психологічного здоров’я зростає.