Цебриківська громада
Одеська область, Роздільнянський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

ахід було організовано Фондом Др. Деніса Муквеге Mukwege Foundation у партнерстві з Апаратом Урядова уповноважена з ґендерної політики та Офіс Віцепрем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції. Учасники круглого столу обговорили аспек

Дата: 08.08.2023 16:28
Кількість переглядів: 148

Фото без опису

Серед важливих аспектів допомоги людям, які постраждали від сексуального насильства, повʼязаного з конфліктом (СНПК) є тема психологічної підтримки. Це питання обговорювали під час проведення круглого столу: «Рік роботи Фонду Др. Денiса Муквеге з імплементації холістичної моделі допомоги постраждалим від СНПК в Україні: основні досягнення, виклики, плани на наступний рік».

🔸Захід було організовано Фондом Др. Деніса Муквеге Mukwege Foundation у партнерстві з Апаратом Урядова уповноважена з ґендерної політики та Офіс Віцепрем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції. Учасники круглого столу обговорили аспекти посилення доступу до якісної холістичної, інтегрованої допомоги особам, які пережили СНПК.

✔️За даними правоохоронців, наразі розслідується понад 200 випадків сексуального насильства з боку російських військових. Фахівці стверджують, що зґвалтування досі лишається у всьому світі дуже стигматизованим злочином. Жертва завжди почувається повністю знищеною, тому є особливо вразливою, незахищеною і такою, що потребує вчасної підтримки.

📍Директорка з координації органів центральної і виконавчої влади Координаційний центр КМУ / Mental Health UA та радниця прем’єр-міністра України Ірина Микичак запевнила учасників заходу, що перша психологічна допомога вже стала значно ближче до постраждалих від СНПК. Близько тридцяти тисяч медпрацівників, зокрема сімейних лікарів і медсестер, вже оволоділи необхідними навичками та знаннями для надання фахової допомоги завдяки ліцензованій програмі ВООЗ mhGAP.

💬- Важливо, аби кожна людина могла отримати психологічну допомогу на доказових практиках у себе в громаді, де і коли вона цього потребує. Тому одна з головних цілей Всеукраїнської програми ментального здоров’я Ти як? за ініціативою Олена Зеленська - це наблизити надавача та отримувача психосоціальних послуг один до одного. Наразі медичні працівники, які вже пройшли навчання за курсом ВООЗ mhGAP з психологічної підтримки, зокрема, опанували модуль підтримки постраждалих від гендерно чутливих злочинів, - наголосила Ірина Микичак.

#тияк


« повернутися

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь