ПІДПИСАНО МЕМОРАНДУМ З ОФІСОМ РАДИ ЄВРОПИ В УКРАЇНІ ДЛЯ РЕАЛІЗАЦІЇ СПІЛЬНИХ ІНІЦІАТИВ У СФЕРІ ВІДНОВНОГО ПРАВОСУДДЯ.

Дата: 14.09.2023 15:20

Координаційний центр з надання правової допомоги, Міністерство юстиції України та Офіс Ради Європи в Україні - Київ домовились про спільні ініціативи у сфері відновного правосуддя за участі неповнолітніх відповідно до стандартів Ради Європи.

✅ Країни європейського простору впроваджують концепцію відмови від виключно покарання та можливості примирення між потерпілою та особою, яка бере на себе відповідальність за вчинення кримінального правопорушення. Так, у 2001 році прийнято Рамкове рішення Ради Європейського Союзу «Про положення жертв у кримінальному судочинстві», яка зобов’язує всі держави ЄС поширювати медіацію в кримінальних справах та забезпечувати прийняття до розгляду будь-які угоди між жертвою та правопорушником, досягнуті в процесі медіації.

👆 В Україні можливість взяти участь у програмі відновного правосуддя забезпечено наказом Міністерства юстиції України та Генеральної прокуратури України «Про реалізацію пілотного проекту “Програма відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні кримінального правопорушення”» у 2019 році. Програма була розроблена за участю Міжвідомчої координаційної ради з питань правосуддя щодо неповнолітніх.

💬 «Офіс Ради Європи в Україні зможе відіграти важливу роль у підтримці деяких важливих активностей у сфері відновного правосуддя, починаючи від навчального та просвітницького компонентів до аналітичного напрямку, зокрема регламентації деяких процесів», — додав Олександр Баранов.

✅ Тож, сторони підписаним меморандумом підтвердили свою згоду спільно здійснювати, зокрема, такі заходи:

🔸 надавати взаємну допомогу в організації та проведенні навчання у сфері відновного правосуддя, медіації та захисту дітей, в тому числі семінарів, конференцій, ділових зустрічей тощо;

🔸 забезпечувати підтримку у формуванні політик, регламентуючих актів, навчальних та інформаційних матеріалів, спрямованих на сприяння впровадженню та використанню відновного правосуддя у формі медіації;

🔸 популяризувати відновне правосуддя у формі медіації для врегулювання кримінально-правових конфліктів та запобігання вчиненню повторних кримінальних правопорушень;

🔸 брати участь у спільних заходах з реалізації спільних ініціатив та оприлюднювати інформацію про взаємодію.

👉 Детальніше — у статті на сайті: bit.ly/3sVp7LF