Компетенції з підтримки ментального здоров'я лікарі мають отримувати в університеті.
Компетенції з підтримки ментального здоров'я лікарі мають отримувати в університеті.
Координаційний центр КМУ / Mental Health UA разом з UNICEF Ukraine запросили на обговорення цієї теми завідувачів кафедр сімейної медицини вітчизняних медичних вишів.
Розмова відбулась в рамках дискусійного клубу «Ти як? Поговоримо про ментальне» на базі Національний університет охорони здоров'я України імені П.Л. Шупика.
До дискусії долучились консультанти World Health Organization Ukraine, ректорат університету. Ті хто, виховує і навчає майбутніх сімейних лікарів, одностайно підтримали додавання компонента з ментального здоров’я до навчального процесу та оцінки якості знань здобувачів медичної освіти усіх рівнів.
- Це був щирий діалог однодумців про те, як інтегрувати психологічну, психосоціальну підтримку у систему медичної допомоги, якої навчають зараз. Обговорили включення ліцензованої програми ВООЗ mhGAP до програми підготовки лікарів-інтернів з сімейної медицини. Знайшлося ще багато конструктивних цікавих пропозицій про те, як дати усім майбутнім лікарям й медпрацівникам практичні навички з ментального здоров'я, комунікації, управління стресом, ранньої діагностики розладів тощо, - підбила підсумки зустрічі директорка з координації органів центральної і регіональної влади Координаційного центру, радниця Прем'єр-міністра Ірина Микичак.