10 жовтня відмічали Всесвітній день ментального здоров’я та з цієї нагоди відбулась розширена зустріч з обговорення Всеукраїнської програми «Ти як?»
10 жовтня відмічали Всесвітній день ментального здоров’я та з цієї нагоди відбулась розширена зустріч з обговорення Всеукраїнської програми «Ти як?», яка ініційована першою леді України Оленою Зеленською. Серед присутніх були заступник голови Одеської обласної державної адміністрації Дмитро Радулов, представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Одеській області Марія Попова, депутати, представники міжнародних та громадських організацій, профільні фахівці, представники бізнесу та науковці. До зустрічі також долучились 91 територіальна громада Одещини та районні державні адміністрації.
Від Цебриківської ТГза дорученням в.о. голови Цебриківської селищної ради Олени Костик , в якості відповідальної особи за координацію та впровадження Всеукраїнської програми "Ти як?" взяла участь Ольга ЧЕРНЕЦЬКА, в онлайн форматі.
За запрошенням регіональної координаторки програми в Одеській області Оксани Денисенко, заступниця директора Агенції регіонального розвитку Одеської області Ольга Сороченко також прийняла участь у дискусії.
Під час зустрічі були представлені оглядові результати запровадження послуг із психічного здоров’я на рівні первинної медичної допомоги у м.Одеса, регіональні ініціативи щодо імплементації психосоціальних послуг на рівні Саф’янівської, Ренійської, Татарбунарської громад, а також напрацювання громад щодо відновлення ментального благополуччя ветеранів та їхніх родин.
Головою Благодійного Фонду «Безмежні можливості» Юрієм Дегасом було презентовано єдиний в Україні реалізований проєкт інклюзивного пляжу в м.Одесі, який повністю обладнаний для прийняття та відпочинку людей з вадами, ветеранів, військовослужбовців, їх сімей тощо.
Виховання культури відповідального ставлення до власного психічного здоров’я та застосування підходів самодопомоги, створення сприятливого середовища на рівні сім’ї, громади та суспільства відіграє важливу профілактичну роль і доповнює зусилля держави, спрямовані на трансформацію послуг із збереження психічного та взагалі ментального здоров’я населення у регіоні. Надважливу роль у формуванні культури піклування про ментальне здоров’я серед населення, а також у масштабуванні та імплементації психосоціальних послуг у всі сервіси та політики, можливе у діяльності неурядового сектору, бізнесу, політичних сил, волонтерських організацій та громадських ініціатив.
Агенція зі свого боку допоможе вирішити низку питань, направлених, зокрема, на пошук грантових програм для розширення діяльності медичних установ та центрів первинної допомоги, залучення матеріально-технічної допомоги, пошук донорів або інвестицій для створення реабілітаційних хабів для захисників, захисниць та членів їхніх родин, а також розширення можливостей та доступності психосоціальних послуг у всіх громадах Одещини.