Клаас Халтлінг написав книгу «Нова сила для травмованого спинного мозку», що свого часу стала проривом у сфері реабілітації. Цю книгу професор подарував першій леді Олені Зеленській, яка запропонувала видати її українською
Нині Клаас Халтлінг видатний реабілітолог світового рівня, а сорок років тому був звичайним шведським анестезіологом, який тільки починав свою кар’єру.
Під час дайвінгу, за три тижні до весілля, він отримав важку травму спинного мозку. Але це не стало для нього вироком, а навпроти молодий лікар вирішив присвятити своє життя власному відновленню та допомозі іншим людям з інвалідністю.
Клаас Халтлінг заснував фонд допомоги «Stiftelsen Spinalis» та спеціалізовану клініку у Стокгольмі. Разом з однодумцями він займається розробкою сучасних методик реабілітації.
Зокрема, професор винайшов можливість людям з травмами спинного мозку ставати батьками, він є піонером з впровадження допоміжних репродуктивних технологій. Власне, його син став першою дитиною у світі, народженою від чоловіка з травмою спинного мозку.
Клаас Халтлінг написав книгу «Нова сила для травмованого спинного мозку», що свого часу стала проривом у сфері реабілітації.
Цю книгу професор подарував першій леді Олена Зеленська, яка запропонувала видати її українською, аби прогресивні рекомендації та поради стали доступні і нашим реабілітологам, і безпосередньо людям з травмою спинного мозку.
Професор Халтлінг підтримав ідею та надав всі необхідні права на перевидання книги. Про це та про готовність ділитися передовими методиками він запевнив під час зустрічі з керівництвом Координаційний центр КМУ / Mental Health UA. В його клініці успішно проходять відновлення наші захисники, тому вирішено цей досвід поширити в Україні.
В межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я Ти як? за ініціативою Олена Зеленська, спочатку один з вітчизняних реабілітаційних центрів запровадить напрацювання шведських колег, потім ця практика буде масштабована іншими установами.
Сучасні реабілітаційні заходи передбачають психологічну підтримку та ментальну адаптацію. Також в центрі Клааса Халтлінга діє принцип «рівний рівному», коли, наприклад, люди з інвалідністю є штатними працівниками та працюють психологами та реабілітологами.