ПСИХОСОМАТИЧНІ РОЗЛАДИ:ВИДИТА ЛІКУВАННЯ.

Дата: 09.11.2023 19:43

Під час війни люди перебувають у стані напруги, постійно відчувають страх, тривогу, стрес та депресію. Такі переживання можуть викликати появу психосоматичних захворювань.

🙅‍♀️ Психосоматичні реакції являють собою короткочасні зміни, що виникають у багатьох системах організму. При будь-яких психосоматичних розладах порушується діяльність вегетативної нервової системи та проявляється різна неврологічна симптоматика. Як правило, подібні порушення супроводжують тривога, симптоми депресії, іпохондрія, астенія. До прикладу - людина пережила тяжкий стрес і потім у неї підвищується тиск, вміст цукру, виникають проблеми шлунково-кишкового тракту.

🚨 В найбільшій групі ризику наразі перебувають діти, люди які пережили трагічні події та/або смерть рідних, внутрішньо переміщені особи.

☝️ Усі психосоматичні розлади поділяють кілька видів:

✔️ Психосоматичні реакції – виникають, як правило, після переживань та мають короткочасний характер.

✔️ Функціональні невротичні розлади – у хворого виникають парестезії, відчуття дискомфорту в ділянці серця, першіння чи тяжкість у горлі, функціональні шлунково-кишкові розлади, порушення серцевої діяльності та інше. Все це супроводжує відчуття страху, підвищена стомлюваність, симптоми депресії, порушення сну, внутрішнє занепокоєння. Але при цьому жодних патофізіологічних змін в органах немає.

✔️ Конверсійні розлади – людина несвідомо демонструє хворобливі симптоми, які відсутні об’єктивно (наприклад, больові феномени, психогенне блювання, парестезії тощо).

✔️ Психосоматичні хвороби – реакція на переживання, що супроводжується патологічними порушеннями та змінами у різних органах.

✅ Лікування психосоматичних розладів

Для того, щоб розпочати лікування психосоматичних розладів, потрібно обов’язково встановити їх причину та ліквідувати її тому, що у разі повторення ситуації хвороба може виникнути у максимально короткі терміни.

👨🏼‍⚕️ З цим вам допоможе сімейний лікар, терапевт чи педіатр, який надасть вичерпну консультацію щодо симптомів, а за потреби призначить додаткові обстеження чи аналізи або направить до психолога або психіатра.

✅ Щоб отримати психологічну допомогу у сімейного лікаря, пацієнт може:

➡️ звернутися до центру первинної медичної допомоги без направлення;

➡️ знайти медичний заклад, який надає такі послуги скориставшись онлайн мапою на сайті НСЗУ;

➡️ зателефонувавши в контакт-центр НСЗУ Національна служба здоров'я України16-77.

🟢 На сайті Всеукраїнської програми ментального здоров'я «Ти як?» в “Аптечці швидкої психологічної допомоги” зібрано корисну інформацію, як навчитися піклуватися про себе та своїх рідних:

➡️ як допомогти дитині https://www.howareu.com/#section-help-child-text

➡️ як допомогти собі https://www.howareu.com/#section-first-aid-kit

➡️ техніки самодопомоги https://www.howareu.com/#techniques

🫶 Будьте терплячими, турботливими, уважними, допомагайте один одному та обов'язково звертайтеся до фахівців!

#психічнездоровя

#ЦМЗ_Одеса