Реформа системи освіти в Україні – таке багатогранне питання обговорили учасники виїзного засідання Одеського регіонального відділення ВАОТГ у с.Ставровому Подільського району.
Реформа системи освіти в Україні – таке багатогранне питання обговорили учасники виїзного засідання Одеського регіонального відділення ВАОТГ у с.Ставровому Подільського району.
Базою для розгляду нормативно-правової бази нової української школи та обміном кращими практиками став Ставрійський ліцей, збудований у 2021 році завдяки реалізації програми Президента «Велике будівництво».
Сьогодні тут активно втілюється система реформування шкільного харчування.
Голова Одеського регіонального відділення ВАОТГ, голова платформи «Безпека: Екологія» ВАОТГ, Красносільський сільський голова Марина Архірій, відкриваючи засідання, відзначила, що уже стало традицією проводити тематичні виїзні засідання у громадах, які мають гарні практики реалізації різноманітних проектів.
Це дає можливість іншим громадам перейняти найкращі проекти та втілити їх у життя.
Голова Одеської ОВА Олег Кіпер відзначив важливу роль місцевого самоврядування і в підтримці української армії, і у вихованні та навчанні наших дітей, а також у вирішенні багатьох проблемних питань громад. Він подякував головам територіальних громад за допомогу Збройним Силам України та пообіцяв подальшу співпрацю у вирішенні важливих питань.
З привітальним словом виступили виконавчий директор ВАОТГ Тарас Добрівський, голова Подільської РДА Михайло Лазаренко, експерт SALAR International, координатор компоненту підтримка асоціації місцевого самоврядування Айдер Сеїтосманов.
З питання реформування старшої школи та формування мережі академічних ліцеїв перед присутніми виступив Олег Фасоля, кандидат педагогічних наук, експерт Шведсько-Українського проєкту «Підтримка децентралізації в Україні» (SALAR International).
Про базові засади децентралізації управління освітою в громадах
головам громад, їх заступникам та багаточисленній когорті начальників відділів управлінь освіти розповіла Любов Задорожня, кандидат філософських наук, ректор КЗВО «Одеська академія неперервної освіти Одеської обласної ради», координатор Шведсько-Українського проєкту DECIDE в Одеській області.
Про реалізацію Стратегії реформування системи шкільного харчування на прикладі моделі роботи опорної кухні в закладах освіти Окнянської громади розповіли господарі: Павло Прачук, заступник селищного голови, та Микола Мельник, начальник відділу освіти, молоді та спорту, культури і туризму Окнянської селищної ради.
Члени Одеського РВ ВАОТГ заслухали звіт координатора Одеського РВ ВАОТГ Валентина Рибака про роботу відділення у I кварталі поточного року.
Присутні оглянули новозбудований заклад, харчоблок, укриття, спортивний майданчик тощо, після чого мали змогу особисто скуштувати обід, який готується для дітей за спеціально розробленим меню.
Працюємо далі заради нашої спільної перемоги!Всеукраїнська Асоціація об'єднаних територіальних громадUSAID Ukraine - USAID Україна@топові прихильники