19 червня відзначається Міжнародний день боротьби із сексуальним насильством в умовах конфлікту (СНПК).
19 червня відзначається Міжнародний день боротьби із сексуальним насильством в умовах конфлікту (СНПК).
Нагадуємо, що сексуальне насильство – це не лише зґвалтування, а й інші дії сексуального характеру без згоди чи з примусу, наприклад:
зґвалтування, сексуальне рабство, примусова проституція, вагітність або аборт, примусова стерилізація, насильницький шлюб, примусове оголення та будь-які інші прояви сексуального насильства щодо жінок, чоловіків, дівчаток або хлопчиків, які мають відношення до конфлікту.
Звернутися до поліції та заявити про злочин можна тоді, коли людина буде до цього готова, це може статися навіть через декілька років. Для відкриття кримінального провадження достатньо лише повідомлення потерпілої особи (або її законного представника) про вчинення злочину. Проте чим швидше постраждала особа звернеться до поліції, тим більше шансів довести вину кривдника та притягнути його до відповідальності.
Важливо! Потерпілі від кримінальних правопорушень проти статевої свободи та статевої недоторканості, катування або жорстокого поводження під час воєнних дій чи збройного конфлікту мають право отримати безоплатно послуги адвоката для представництва їх інтересів у суді та допомогу зі складенням заяви до поліції.
Звернення до поліції та фіксація факту злочину є підставою для отримання у майбутньому права на компенсації.
Крім правничої допомоги, постраждалі від СНПК мають право на отримання медичної та психологічної допомоги
Нагадуємо, що отримати консультацію юриста можна телефоном
0 800 213 103 Контакт-центр системи БПД (будні з 8:00 до 18:00) Дзвінки зі стаціонарних та мобільних телефонів у межах України безкоштовні.