Сімейний патронат - роз`яснюємо терміни

Дата: 13.04.2021 12:35

Сімейний патронат - роз`яснюємо терміни

Патронат над дитиною (сімейний патронат) – це тимчасовий догляд, виховання та реабілітація дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин* та/або у період прийняття рішення щодо подальшої долі дитини (усиновлення, влаштування до прийомної сім’ї, ДБСТ, під опіку тощо).

У сім’ї патронатного вихователя одночасно можуть перебувати одна дитина або кілька дітей, які є між собою рідними братами та сестрами, або діти, які виховувалися в одній сім’ї, які відповідно до рішення органу опіки та піклування потребують захисту й тимчасового догляду, а їх найближче родинне оточення (напр., мати і батько) – підтримки з боку міждисциплінарної команди спеціалістів.

На відміну від сімейних форм влаштування дітей, наявність у дитини статусу не є умовою влаштування в патронатну сім’ю.

Термін перебування дітей в патронатній сім'ї - 3 місяці і може бути максимально подовжений до 6 місяців.

Патронатний вихователь, соціальні працівники і біологічні батьки дитини та родичі об’єднані спільною метою – створення найкращих умов для зростання дитини та подолання складних життєвих обставин, що можуть спричинити остаточне розлучення дитини з батьками і позбавлення останніх батьківських прав.

Розвитком сімейного патронату в Україні займається МБО

Partnership for Every Child / Кожній дитині

.

*Джерело - Постанова КМУ "Деякі питання здійснення патронату над дитиною".