СТАТИСТИЧНА ІНФОРМАЦІЯ

Дата: 22.06.2022 10:34

Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства» Щорічно в Україні з 25 листопада до 10 грудня включно проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства». Мета акції – привернення уваги суспільства до проблем подолання насильства у сім’ї, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок. Прояви насильства супроводжують людство з давніх давен. Упродовж тисячоліть одна людина кривдить іншу людину, чинить насильство щодо неї. У світі постійно відбуваються війни, напади на людей, дискримінація, приниження. Прикро, що ми звикли сприймати насильство, як щось неминуче, адже прояви насильства порушують права людини, принципи її вільного та справедливого існування. І коли насильство чиниться поруч із нами чи в нас у домі, у школі, на вулиці, ми можемо й повинні зупинити його. Саме тому щорічно, починаючи з 1991 року, міжнародна спільнота підтримує акцію «16 днів проти насильства». Тисячі громадян та сотні державних і громадських організацій з більш ніж 100 країн світу активізують з 25 листопада до 10 грудня свої зусилля заради об’єднуючої мети: збільшити розуміння та обізнаність про всі форми насильства у співвітчизників, створити в конкретному регіоні або окремій державі соціальний простір, вільний від насильства. Дати початку та завершення Акції вибрані не випадково. Вони створюють символічний ланцюжок, поєднуючи заходи проти насильства стосовно жінок та дії щодо захисту прав людини, підкреслюючи, що будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням прав людини. Шістнадцятиденний період акції охоплює наступні важливі дати: 25 листопада – Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок; 1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом; 2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством; 3 грудня – Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями; 5 грудня – Міжнародний день волонтера; 6 грудня – Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі; 9 грудня – Міжнародний день боротьби з корупцією; 10 грудня – Міжнародний день прав людини.

30 липня - Всесвітній день боротьби з торгівлею людьми

Торгівля людьми – соціально небезпечне й руйнівне явище сучасності, що, на жаль, має місце у повсякденному житті – переважно у прихованих формах та невидимо. Торгівля людьми – це злочинна діяльність, що займає третє місце за прибутковістю після продажу зброї та наркотиків, на даний час це явище залишається актуальною проблемою для всієї України. Поширенню цього злочину сприяють військові дії, економічна нестабільність, підвищення мобільності населення з метою трудової міграції, зростання безробіття. Це явище має різні види (примусова праця, рабство, сексуальна експлуатація, примусова вагітність, вилучення органів, проведення дослідів над людиною, використання у жебрацтві, стягнення в злочинну діяльність, використання у збройних конфліктах, усиновлення/ удочеріння з метою наживи, продаж дитини), основні групи ризику – це незаміжні жінки, самотні матері, молодь, діти-сироти, вихідці з неблагополучних сімей, внутрішньо переміщені особи, трудові мігранти іноземного походження, особи, які зазнали насильства, малозабезпечені особи та особи з проблемами психічного здоров’я. Щороку 30 липня в Україні відзначається Всесвітній день боротьби з торгівлею людьми. Серед найстрашніших порушень прав людини в сучасному світі є злочин, який має багато назв – «біле рабство», «торгівля людьми», «контрабанда людьми». Боротьба з торгівлею людьми визначена одним із пріоритетних напрямів діяльності Уряду України у сфері захисту прав людини. Всесвітній день боротьби з торгівлею людьми заснований Генеральною Асамблеєю Організації Об'єднаних Націй в 2013 році та відзначається в системі міжнародних днів ООН 30 липня. Чинним законодавством України передбачено процедуру встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми, надання відповідного соціального захисту та різних видів допомоги – медичної, психологічної, правової, одноразової матеріальної, надання притулку. Для тих, хто мріє отримати гарну роботу за кордоном, слід звернути увагу на те, що торгівці людьми діють через агенції з працевлаштування, фірми шоу-бізнесу та служби знайомств. Також вони розміщують неправдиві оголошення в газетах та на стендах, звертаються з пропозиціями просто на вулиці, допомагають матеріально, щоб затягнути людину в боргову кабалу. Пам’ятайте, що жертвами стають як жінки, так і чоловіки, а також неповнолітні діти. За інформацією, що стосується питання протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статті та попередження торгівлі людьми можна звернутися до Міністерства соціальної політики: https://www.msp.gov.ua; Національна «гаряча лінія» з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації: 0800 500 335 (безкоштовно зі стаціонарних телефонів) або 116 123 (безкоштовно з мобільних телефонів). Національна «гаряча лінія» з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів: 0800 505 501 (безкоштовно зі стаціонарних телефонів в Україні) або 527 (безкоштовно з мобільних телефонів). Гаряча лінія МЗС України для громадян України, які опинилися в надзвичайних ситуаціях за кордоном: 044 238 16 57. Якщо Ви постраждали від торгівлі людьми за кордоном або в межах України, зателефонуйте за телефоном Департаменту боротьби зі злочинністю, що пов’язані з торгівлею людьми МВС України: тел. 044 254 74 30. Національна дитяча «Гаряча лінія»: 0800 500 225 або з мобільного: 116111. В екстрених випадках та стосовно розшуку осіб, зниклих за кордоном, можна звертатися на «гарячу лінію» Укрбюро Інтерполу: 044 254 98 36. Всім, хто потрапив у рабство, можна допомогти та покарати кривдників, але для цього не треба бути байдужими. Якщо вам відомий факт торгівлі людьми або вчинення насильства, за консультацією звертайтесь у відповідні служби. Консультації надаються безкоштовно і конфіденційно!